Keşke Dergisi 18. Sayı

Keşke 18 Ön SayfaKeşke-18-Arka-Sayfa-WEB

Keşke Dergisi, 18. sayısı ile raflardaki yerini aldı. Keşke’nin Temmuz-Ağustos dönemine ait sayısının başında iki şiirle tanış oluyoruz. Hüseyin Alemdar'a ait ilk şiir, Şiir Aşktan İyidir başlığını taşırken ikinci şiir Abdulkadir Sevinç'e ait. Sevinç'in şiiri Devrilen Kuşlar adıyla yer alıyor. Keşke dergisi bu sayıda dergi yazarlarından Engin Hamamcı ile yeni çıkan şiir kitabı On Dakika üzerine bir söyleşi gerçekleştiriyor.

Dergide yer alan diğer şiirler ise; Aydın Doyran'ın O' Canıma Yankıyla, Zabit Karaköse'nin Gazete Yaprakları, Semiha Kavak'ın Söze Başlık Gerekmez İki Mevsim Arası, Mehmed Hamid'in Babil, Serap Aslı Araklı'nın Anne Yumağı, Hakan Hüseyin Gül'ün Devrim, Selçuk Topal'ın Göverir Düşler Şiirde, Emre Doğan'ın Mayıs Senfonisi başlıklı şiirleridir.

Bu sayıda Nurullah Deveci, Neyi Karşılıyoruz? Neye Karşıyız? başlığıyla Üslûba Dair yazı dizisine yenisini eklerken Hasan Ziya, Yalnızlıklardan Çıkabilsem de Şairlere İnanmam adlı yazısıyla okuyucuyu selamlıyor.
Derginin ilk öyküsü Cihan Deniz'e ait. Deniz'in öyküsü Kayıp Eşya Odası başlığını taşıyor. Hakan Yerlikaya bu sayıda Cahil Gözü adlı yazısıyla, A.Nur Mergen ise Son Dokunuş: Toprak başlığıyla dergideki yerini alıyor.

Alperen Köseoğlu bu sayıda da derginin kapak tasarımlarını devam ettirirken arka kapakta Met'in dizeleri buna eşlik ediyor.

18. Sayı Satın Al