Keşke Dergisi 2. Sayı

Untitled-1Sayı 2 Arka Kapak İnternet-Sitesi

Genişleyen yazar kadrosu ile Keşke Dergisi’nin 2. Sayısı raflardaki yerini aldı. Dergi kapağında ilk sayıda olduğu gibi Alperen Köseoğlu’nun çizimleri okuyucuyu karşılıyor. Derginin içine girdiğimizde de Alperen Köseoğlu’nun dergideki yazı ve şiirlerle iç içe geçmiş çizimlerini görüyoruz.

Dergi bu sayıda yedi şiiri okuyucuyla buluşturuyor. Serhat Yusuf Koşal’ın “Sesimi Geri Getir”, İzzet Gökçe’nin “Sitem”, Gönül Yıldız’ın “ Tutku Günah”, Serhat Uzman’ın “Temâşâ”, Engin Hamamcı’nın “Küpe Çiçekleri”, Seda Ketum’un “Gülhane” ve Burcu Budak’ın “Tren Camından” şiirleri dergideki yerlerini alıyor.

Derginin ikinci sayısında sekiz düz yazı yer alıyor. M. Fatih Cinoğlu “Her Güne Bir Mucize”, Münir Ersan Tuna “Sobe”, Ercan Dansuk “Heyecan”, Ahmet Munib “Bekleyen” ve Elif Sude “Modern Zamanlar Yalnızlığı” adlı öyküleri kaleme alırken, Oğuzhan Gülcemal “Ekümenopolis” başlıklı yazısıyla deneme türüne yakın bir çalışmaya imza atıyor. Emin Hekimoğlu “Suhte 2” ile birlikte bir önceki sayıda başladığı yazısını sonlandırıyor. Ayrıca ilk sayıda “Tozlu Satırlar” bölümünde Oğuz Atay’ı inceleyen A. Nur Mergen, bu sayıda Turgut Uyar’ın bir incelemesini okuyucuya sunuyor.