Keşke Dergisi 21. Sayı

keske-21-on-sayfa-webkeske-21-arka-sayfa-web

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşke Dergisi, 2017’nin ilk sayısı ile raflarda yerini aldı. Yeni yılın ilk sayısında Engin Hamamcı “sıcaklardan ne alırdın?” şiiriyle kışa merhaba derken, Pencere köşesinde “Yaşam ve Roman” başlıklı yazısı ile Oktay Akbal anılıyor.

Dergide Ömer D. “Bitse de gitsek günleri”, Ahmet İhsan “Dikkafalı ve Aptal”, Cihan Deniz “Eşikte” başlıklı öyküleriyle okuyucuyla buluşuyor. İlk defa bu sayıda yer alan ve her sayı devam edecek olan Çok Kısa köşesine ise Büşra Keser, Oğuzhan Gülcemal, Emrah Erdal ve Oruç Aytaç küçürek öyküleriyle konuk oluyor.

Hasan Ziya, Mehmet Özkan Şüküran ile yazı ve şiir üzerine uzun bir söyleşi gerçekleştirirken, Tahsin Güneyil “Şiirli Düşünceler” yazı dizisine devam ediyor.

Yeni yılın ilk sayısında “Sosyal Medya ve Edebiyat” konulu soruşturmada usta ve genç isimler bir araya geliyor. Fuat Çiftçi, İbrahim Tığ, Mehmet Akıncı, Volkan Hacıoğlu, Semih Samyürek, Fahri Küçük ve Oğulcan Kütük soruşturmada yer alan isimler. Rana Senanur Doğan da sosyal medya ve edebiyat ilişkisine analitik bir bakışla yorumlar getiriyor.

Nermin Nina “Otorite Karşısında Sanat” başlıklı yazısıyla Haldun Taner’in Kızıl Saçlı Amazon adlı öyküsüne odaklanıyor.

İç sayfalarda Züleyha Öztürk’ün, ön ve arka kapakta Alperen Köseoğlu’nun çizimi bulunurken, Hakan Hüseyin Gül de dizeleriyle arka kapağa konuk oluyor.

borsa-koçu-satın-al