Keşke Dergisi 22. Sayı

Keşke-22-Ön-Sayfa-WEBKeşke-22-Arka-Sayfa-WEB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşke Dergisi, 22. sayısı ile raflarda yerini aldı. Mart-Nisan dönemine ait sayı Serap Aslı Araklı’nın ’İstek Saati’ şiiri ile açılıyor. Pencere köşesinde ’Kötü Okuyucu ve Edebiyat’ başlıklı yazısı ile Mehmet H. Doğan anılıyor.

Keşke’nin yeni köşelerinden ‘Çok Kısa’ köşesinde Öznur Çokcanlı, Büşra Keser, Serkan Yıldırım kısa öyküleriyle yer alıyor. Cihan Deniz ’Kim Bilir Hangi Gönüldür Durağın?’,  Hakan Sürsal ’Otuz Santim Yukarı, Otuz Santim Aşağı’ ve Sultan Kaya ‘Kahverengi Saksafon’ başlıklı öyküleriyle okuyucuyla buluşurken,  Döndü Açıkgöz de ‘Yedi Kapı Geçtim Aklımda Bir Ölü’ başlıklı denemesi ile şiirsel bir tat sunuyor.

Tahsin Güneyil ‘Şiirli Düşünceler’ yazı dizisine önemli başlıklarla devam ediyor. Güneyil, 1985 yılında kaybettiğimiz şair Sabri Altınel’in hayatına ve yapıtlarına da değiniyor.

Dergide Emre Şahin ‘Ağrılı Rahim’, İbrahim Tığ ‘Kuşlar Uzun Üşür’, Metin Kaya ‘Anneme Benzeyen Mevsim’, Taner Cindoruk ’Bir’, Kaan Eminoğlu ‘Yastık Altı Moral’ başlıklı şiirleri ile yer alıyor. Aydın Doyran ve Oğulcan Kütük de ‘Yazgı Söylenişi’ başlıklı ortak bir şiirle okur karşısına çıkıyor. Keşke, Suavi Kemal Yazgıç’ın ‘Emir Kipi’ ve Hüseyin Alemdar’ın ‘Hüseyindağı’ şiirleri ile son buluyor.

Ön kapakta yine Alperen Köseoğlu’nun imzası yer alıyor. Arka kapakta ise Züleyha Öztürk’ün çizimine Münir Ersan Tuna’nın dizeleri eşlik ediyor.