Keşke Dergisi 24. Sayı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşke Dergisi, 24. sayısı ile önümüzdeki hafta içinden itibaren raflarda yerini alıyor. Temmuz-Ağustos dönemine ait sayı A.Nur Mergen’in ‘Dalların Arasında’ yazısı ile açılıyor. Engin Hamamcı’nın ‘Açık Renk Çift Nüsha’ şiiri bu sayıda karşımıza çıkan ilk şiir.

Pencere köşesinde Melih Cevdet Anday’ın ‘Şiiri Sevmek’ başlıklı yazısına yer verilirken, Hüseyin Alemdar’ın ‘Şiir Sa(n)atı yazısı ve Tahsin Güneyil’in bu sayıda devam ettirdiği yazı dizisi ‘Şiirli Düşünceler’ ile 24. Sayıda şiir üzerine farklı kalemlerin görüşleri ve önerileri aktarılıyor.

Okuyuculardan gelen 200 kelimelik kısa yazıların yayınlandığı ‘Çok Kısa’ köşesinde Elif Nur Bulur, Ilgın Güney ve Serkan Yıldırım’ın kısa öyküleri yer alıyor. Emin Hekimoğlu ise Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar’ın Sahhaf Râif Yelkenci isimli kitabından yola çıkarak, yazısında bizlere ‘Şahsi Kütüphanelerin Akıbeti’ni anlatıyor.

Hüseyin Akyüz’ün ‘Gece Gidenin Yolu’, Elif Büşra Demir’in ‘Sevgili Frank’, Haci Ali Aygün’ün ‘Atlılar’, Öznur Çokcanlı’nın ‘Sarmaşık’ ve Salim Çağlar’ın ‘Beklerken’ başlıklı öyküleri Temmuz-Ağustos sayısında yer alan diğer öyküler.

Cihan Deniz’in şiiri, Hasan Ziya’nın ‘Uzun Bir Düş’, Serap Aslı Araklı’nın ‘Anladım’, Gülhan Tuba Çelik’in ‘Leyla Sokak’, Ahmet Özdemir’in ‘Aylan’ ve ‘Karbon Testinde Göçük’, Hüseyin Alemdar’ın ‘Şiirtaşı’, Çağın Özbilgi’nin ‘Maviden’, Arif Mete’nin ‘İçimde’ ve Bekir Dadır’ın ‘Pervane’ başlıklı şiirleri 24. Sayıda yer alan diğer şiirler.

Derginin ön ve arka kapaklarında Alperen Köseoğlu’nun karikatürleri yer alıyor. Köseoğlu’nın arka kapaktaki çizimine Münir Ersan Tuna’nın dizeleri eşlik ediyor.