Keşke Dergisi 23. Sayı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşke Dergisi 23. sayısı ile raflarda. Edebiyat ve Tiyatro dosyasının ele alındığı bu sayıda; bir oyuncu (Cenan Çamyurdu), bir oyun yazarı (Kadir Yüksel) ve yıllarını tiyatroya adayan bir usta yönetmen (Haldun Dormen) ile söyleşiler gerçekleştiriliyor. Dosya kapsamında Ersin Çakmak,  romandan uyarlanan Tehlikeli Oyunlar ve Jan Dark oyunlarının dramaturgi ve sahneleniş biçimlerini inceliyor. Tufan Yılmaz, Sahne Tozu başlıklı yazısıyla tiyatronun başlangıcından bu zamana kadar geçen serüvenini anlatıyor. Bir Soru On İki Cevap köşesinde ise Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tiyatro yapan profesyonel oyuncular, tasarımcı yazar ve yönetmenler edebiyat ve tiyatro ilişkisini aynı soru üzerinden farklı cevaplarla ele alıyorlar.

Çok Kısa köşemizde yine okuyucularımızdan gelen kısa yazılar yer alıyor. Pencere köşesinde ise Muzaffer Erdost’un Bir Şey Söylemeyen Şiir adlı yazısı yer almakta… Ahmet Uygur'un Banka Reklamı başlıklı öyküsü bu sayıda yer alan tek öykü. İzzet Gökçe’nin Öğüt, Engin Hamamcı’nın Eşik, Hakan Hüseyin Gül’ün Git, Cihan Deniz’in Karbon Fiber Aşklar ve Aziz Kemal Hızıroğlu’nun Aybastı Sokağı ve Akşamsefaları II şiirleri Mayıs-Haziran sayımızın şiirleri.

Ön kapakta her zaman olduğu gibi Alperen Köseoğlu’nun imzası yer alıyor. Arka kapakta ise Züleyha Öztürk’ün çizimine Münir Ersan Tuna’nın dizeleri eşlik ediyor.