Keşke Dergisi 30. Sayı

    

Keşke Dergisi’nin otuzuncu sayısı raflarda yerini aldı. Temmuz-Ağustos dönemine ait 30. sayı Mim Kara’nın ‘Yalnızlık Krallığı’ ve Münir Ersan Tuna’nın ‘Jiroskop’ şiirleriyle açılıyor.

Tibet Candan’ın ‘Kapı Kapama Sinyalini Duyduktan Sonra’, Ali Sözer’in ‘Babannemin Elleri’, Gökhan Kılıç’ın ‘Deneme Bir Kii’, Mubin Burak Çelik’in ‘Sürgünümde’, Ayşenur Ersoy’un ‘Müze Kaçkını’ ve Mehmed Hamid’in ‘Silik Yüzlü Görünmez Bir Çocuk İçin’ başlıklı şiirleriyle dergide yer alan diğer şiirler.

Hakan Yerlikaya ‘Müjdemiz’ başlıklı yazısıyla Geçmiş Duası’na bir yenisini eklerken, Cihan Deniz okuyucuların karşısına ‘Arada’ başlıklı öyküsüyle çıkıyor. Kerem Ertuğrul Ertuğrul, ‘İnsanlar ve Bazı Ölümler’ başlıklı yazısında, insanların ölüm algısını ruhsal fayda açısından irdeliyor. Serkan Yıldırım’ın ‘Ehvenişer’, Atakan Boran’ın ‘Kış Güzellemesi’ ve Salim Çağlar’ın ‘Uykusunda Bir Gonca’ başlıklı yazısı dergide yer alan diğer öyküler.

Derginin ön ve arka kapağında Alperen Köseoğlu’nun çizimleri yer alırken, arka kapakta Münir Ersan Tuna dizeleriyle Köseoğlu’nun çizimine eşlik ediyor.